Özel Eğitimde 3. Sanat ve Spor Festivali Farklı İllerdeki Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilerimizi Bir Araya Getirdi

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için Mia Yaşam Merkezi’nde düzenlenen Sanat ve Spor Festivali, bugün coşkulu bir açılış töreniyle başladı.Ankara’nın dört bir yanından gelen özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler festival alanında bir araya gelerek hem sanatın hem de sporun büyüleyici dünyasına adım attı.

Açılış törenine MİA Vakfı Başkanı Sayın M. İhsan ARSLAN, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Mustafa OTRAR, Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanımız Sayın Fatih PAÇA, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serap YILMAZ katılım sağladı.

“Özel Eğitimde Sanat ve Spor Festivali”nin açılışı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Mustafa OTRAR tarafından yapıldı. Sayın OTRAR, öğrencilerin sanat ve sporun birleştirici gücüyle bir araya gelmesinin önemini vurguladı.

Festivalin açılış töreni, renkli görüntülere sahne oldu. Özel eğitim öğrencileri; dans gösterileri, müzik performansları ve spor etkinlikleriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Festival programı resim sergisinin açılışı ile başladı. Programda; sırasıyla Sincan Yılmaz Balaban İşitme Engelliler Ortaokulu ve Hacılar İlkokulu öğrencileri tarafından işaret dili ile İstiklal Marşımızın okunması, Hayalimdeki Ağaç konulu Ulusal Özel Eğitim Resim Yarışmasına 59 ilden 850 resim ile katılan öğrenciler arasından Iğdır, Edirne, Bursa, Trabzon ve Ankara illerinden dereceye girenlere ödüllerinin takdimi, Halise Arslan Özel Eğitim Okulları öğrencileri tarafından Genel MİA Vakfı Başkanı Sayın Mehmet İhsan ARSLAN’a hediye verilmesi, “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında düzenlenen video yarışmasında dereceye giren Halise Arslan Özel Eğitim Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Serin METE’nin “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirini okuması, Ümit Kaplan Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri tarafından sunulan halk oyunları gösterisi, Mitat Enç Görme Engelliler Okulu öğrencileri Ada KARAKOCAOĞLU’nun piyano ve Alper Samet DEDE’nin keman gösterisi ile Müzik Öğretmeni Onur ULUALP’ın kanun dinletisi ve Mia Yaşam Merkezi “Üç Kuşak Konseri” ile devam etti.

Ardından görme engelli öğrenciler ile protokol tarafından Golbol müsabakası gerçekleştirildi. Festivale katılan okulların standları ziyaret edilerek ilk günkü program tamamlandı.

Festivale destek veren ve katılım sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.