MİA

YAŞAM MERKEZİ

M. İhsan Arslan Vakfı kurulduğu yıldan bu yana sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık alanlarında ülkemizde ve yurtdışında pek çok hayır faaliyetini hayata geçirmiş, yardımlaşmaya ve dayanışmaya büyük önem vermiştir. 1995 yılından itibaren bir sivil toplum örgütü olarak gerçekleştirdiği çalışmalara her yıl bir yenisini eklemiş, tecrübelerini ve hizmetlerini büyütme niyeti ve gayreti içerisinde olmuştur.

Bu amaçla MİA Yaşam Merkezi fikri ortaya çıkmış, 2016 yılında bu merkezin inşasına başlanmıştır. Bu merkez alandaki ihtiyacı karşılamanın bir adım ötesinde hem mimari yapısı hem de teknolojik altyapısıyla ülkemizde ilk kez uygulanan bir yaşam biçimi anlayışını ortaya koymuştur.

Ekolojik yapısı itibariyle dingin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan İncek’te kurulan merkezimiz yaşamının belirli bir dönemini konforlu bir biçimde geçirmek ve tedavi olmak isteyen misafirlerimiz için en iyi çevresel koşullara sahiptir. Merkezimiz 38 bin m2’lik bir alan içerisinde yer almaktadır. Toplamda 25 bin m2’lik kapalı alanıyla da fiziksel tüm imkanlara sahiptir.

MİA Yaşam Merkezi beş ana merkezi bir araya getiren bir kampus niteliğindedir. Bu birimlerimiz:

1. Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi
2. Özel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi (MİA Tıp Merkezi)
3. Özel Engelli Bakım Merkezi
4. Halise Arslan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
5. Halise Arslan Özel Eğitim Okulları

Bu beş merkezimiz misafirlere hem gereksinimi olan hizmeti verirken hem de konforlu ve huzurlu bir ortam sunmaktadır. Multidisipliner bir yaklaşımla Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi ile Özel Engelli Bakım Merkezinde daimi kalan misafirler 7/24 MİA Tıp Merkezi’nde cerrahi dışı tüm tıbbi tedavilerini olabilmekte aynı zamanda bünyesinde yer alan ileri teknoloji imkanlara sahip Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kısmında en iyi uzmanlarla ihtiyaçlarına uygun tedaviyi görmektedirler.

Halise Arslan Özel Eğitim Okullarında eğitim alan 3-16 yaş arası engelli çocuklar zaman ve mekan kısıtlaması olmadan aynı alan içinde yer alan Halise Arslan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tüm ihtiyaçlarına yönelik, bilimsel eğitim teknikleriyle rehabilitasyonlarına devam etmektedirler. Engelli çocuklar aynı zamanda MİA Tıp Merkezi ve bünyesinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kısmında tedavi hizmetinden faydalanmaktadır.

Mimari tasarımı bu anlayış ile yapılan merkezimizde misafirlerin yaşamlarını kolaylaştıracak her detay düşünülmüştür. Gelişmiş tıbbi destek, konforlu odalar, geniş ve ferah ortak alanlar, sosyal ve kültürel faaliyetler hem misafirlerimize hem ailelerine, ülkemizde ilk kez böyle bir yaşam anlayışını büyük bir gururla sunmaktadır.

Mia Yaşam Merkezi’ne Davetlisiniz.

Merak ettiğiniz konular için iletişime geçiniz.

Sosyal Medya


miayasammerkezi


@miayasammerkezi


@miayasammerkeziHizmetlerimiz
Tanıtım Videomuz


Copyright © 2020 Mia Yaşam Merkezi | Her Hakkı Saklıdır.